04.02.2018   11.02.2018   18.02.2018   

Ogłoszenia parafialne - 11.02.2018

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: Wacław Rapcewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W dzisiejszą niedzielę podczas mszy św. o godzinie 11.30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa i świec dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. , a po mszy św. będzie w kościele spotkanie z rodzicami tych dzieci.

W tym tygodniu rozpoczniemy czas Wielkiego Postu – okresu nawrócenia pokuty i przemiany swojego życia. Rozpoczniemy go od Środy Popielcowej. Tego dnia msze św. będą odprawione o 6.30, 10.00, 16.00 i 18.00. Intencja za zmarłych: Tadeusza, Adama, Mieczysława z Kuśmierowskich; Marię, Stanisława, Jana, i Tomasza z Maćkowiaków (intencja z godziny 7.00) będzie odprawiona na mszy św. o godzinie 6.30. Prosimy o poinformowanie zainteresowanych o tej zmianie. Podczas eucharystii będzie tradycyjne posypanie głów popiołem.

W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek w naszej parafii będą sprawowane dwa nabożeństwa Drogi Krzyżowej – o godzinie 10.00 połączone z mszą św. oraz o godzinie 17.30. Na Drogę Krzyżową o 17.30 zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami. Przed Drogą Krzyżową, na godzinę 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci wraz rodzicami i opiekunami do sali na plebanii na ciepłą herbatę i owocowy poczęstunek. Zachęcamy i prosimy też rodziców o pomoc w organizacji tych spotkań. Osoby chętne do pomocy zapraszamy w piątek do sali na godzinę 16.30.

W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Będzie ono sprawowane o godzinie 17.30.

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zaprasza na spotkanie z o. Aleksandrem Jacyniakiem w czwartek 15 lutego o godzinie 16.00 w swojej siedzibie przy ul. Miejskiej.

Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Drogim parafianom dziękujemy serdecznie za przyjęcie nas w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, rozmów oraz wszystkie posiłki i poczęstunki podczas tych wizyt. Dziękujemy również za wszystkie ofiary złożone na rzecz prac prowadzonych w naszej parafii.

Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i naszego parafialnego biuletynu.